Kilo Verme Konusunda Yardımcı En İyi 10 Besin

Kilo verme ve zayıflama için uzmanlar tarafından önerilen en iyi 10 besin hakkında öğrenebileceğiniz tüm ipuçlarını sizin için derledik.

1.  Elma içerdiği pektin ve lifli yapısıyla beyne sinyal göndererek midenin dolu olduğunu hissettirir. Bu durumda doğal olarak açlık hissini yatıştırılır ve dolayısıyla kilo verme süreci otomatik hızlanır.

2. Avakado içerdiği lif, protein ve sağlıklı yağlar ile kilo vermek için ideal bir yiyecektir.

3.  Yabanmersini düşük kalorili bir meyve olup, lif bakımından zengindir ve kilo verme açısından avantajlıdır. Özellikle yoğurt ile karıştırılınca harika bir tat sağlar.

4.  FitElma olarak brokoliyi öneriyoruz çünkü içerdiği mineraller, lif kaynağı ve su içeriği ile çok yararlı ve sağlıklı bir sebzedir.

5. Karnıbahar da mutlaka kilo vermek isteyenlerin haftalık menü listesinde  bulunması gereken bir sebzedir.

6. Yumurta artık kilo verme konusunda listelerin olmazsa olmazı, içerdiği sağlıklı yağlar ve protein ile harika bir besin kaynağı. Kahvaltıda tüketmenizi öneririz, bu da gün içinde tok hissetmenizi sağlayacaktır. Buna ek olarak protein tozu hakkında bilgileri fitnessaktif.com ‘dan öğrenebilirsiniz.

7. Yoğurt yararlı probiyotikler içermesinin yanı sıra  yüksek protein içeriği ve açlık hissini yatıştırması nedeniyle listedeki en önemli besinlerden bir tanesidir.

8. Barbunya yüksek lif kaynağı, protein kaynağı ve yararlı besin önerileriyle kilo verme amacıyla uyguladığını beslenme programına ekleyebilceğiniz en önemli besinlerden.

9. Protein açısından zengin sayılan ıspanak, doymamış yağları da bol miktarda içermektedir. Aynı şekilde bol miktarda lif içerir. Bu yüzden listenizde mutlaka bulunması gerekir.

10.  Kilo verme konusunda en çok önerilen besinlerden birisi olan Yulaf ezmesi kolestrol seviyesini düşürmeye yarayan ve tokluk hissini arttırıcı beta-glukan lif bakımından zengindir. Aynı zamanda içerdiği antioksidanlar ile listede mutlaka bulunması gereken en önemli besinlerden bir tanesidir.

Bu galeri hakkındaki görüşlerini bizimle paylaş